Ogólne: łańcuszek męski a biżuteria srebrna dla mężczyzny

Już od bardzo dawna, od początku XX wieku, a może nawet wcześniej panuje przekonanie, że mężczyzna nie powinien nosić biżuterii i jest to zarezerwowane wyłącznie dla pań. Do tego mężczyzna powinien mieć krótką fryzurę, prosty i elegancki strój bez nadmiernych ozdób. Jednak obecnie czasy się zmieniają. Mężczyźni coraz częściej dbają o siebie i swój wygląd. Przekłada się to również na większe zainteresowanie ozdobami i biżuterią. W ostatnich kilku latach biżuteria męska przeżywa renesans. Wszakże to zależy od uwarunkowań kulturowo-społecznych, ponieważ w różnych innych zakątkach globu mężczyźni często przystrajają się tak aby przypodobać się kobietom. Biżuteria dla mężczyzn nie jest więc niczym złym, a potrafi dodać panom uroku jak i sprawia, że taki mężczyzna wyróżnia się z tłumu. Szczególnie popularne są różnego rodzaju bransoletki, a także naszyjniki męskie srebrne. Oczywiście te elementy znacznie różnią się od tych damskich.

Naszyjniki i łańcuszki mają męski charakter, są masywniejsze od ich damskich odpowiedników. Panowie chętnie sięgają po bransoletki rzemykowe, stalowe czy skórzane czy łańcuszek męski. Często spotykane motywy to na bransoletkach to czaszki, płomienie, ale tak naprawdę największą popularnością cieszą się zwykłe elementy bez żadnego motywu przewodniego.

 

Co ciekawe możemy także spotkać kolczyki dla mężczyzn. Nie są one jeszcze tak popularne, ale coraz częściej można zobaczyć jakiegoś pana z kolczykiem w uchu. Są one najczęściej bardzo małe i noszą je głównie młodzieńcy. Biżuteria męska srebrna, szczególnie ta srebrna, czy wykonana z innych metali, potrafi być dość droga, choć wydawać by się mogło, że taka nie będzie. Nawet jeśli na przykład męska bransoletka jest wykonana z materiałów pospolitych jak stal, to poprzez złożoność wykonania i formę, cena takiego dodatku może być wysoka. Dużo zależy właśnie od tego jak dana rzecz jest wykonana, bowiem biżuteria dla panów również może być finezyjna, chociaż w bardziej surowej formie. Podsumowując czasy się zmieniają i nikt już krzywo nie patrzy na mężczyznę z bransoletką na ręku czy łańcuszkiem na szyi. Są to po prostu ozdoby, a czasami także coś więcej, bo poprzez wygląd zewnętrzny wyrażamy też coraz częściej siebie, swój światopogląd itp.

Powrót

Fani